Konya metrosunun imzası atıldı

Konya’nın yıllardır beklediği dev yatırım adım adım hayata geçiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği Konya metrosunun imzası atıldı.
Konya metrosunun imzası atıldı

Konya kamuoyunun yıllardır büyük bir heyecanla beklediği Konya Metrosu ile ilgili ilk somut adım geçtiğimiz aylarda atılmıştı. 

Yıllardır beklenen Konya Metrosu için ise imzalar atıldı. 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: "Şehrimiz için tarihi bir ana şahitlik ettik. Konya’ya tarihin en büyük devlet yatırımı olan Konya Metrosu’nun imzası atıldı. Konya’mıza hayırlı uğurlu olsun. Bu süreçte başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma Bakanımız ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda dev bir projenin daha Konya'da hayata geçtiğini belirterek, "Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği dev bir proje daha Konya’mızda hayata geçiriliyor. Konya Metrosu sözleşmesi imzalandı. hemşerilerimize, Konya’mıza ve ülkemize hayırlı, uğurlu olsun" dedi. 

YORUM YAZIN

Sayfa yükleniyor... 8 Saniye kaldı.