Emirgazi’de depremzedelerin çadır ihtiyacı karşılandı

Geçtiğimiz pazartesi akşamı Niğde'nin Bor ilçesinde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki deprem Konya’nın Emirgazi ilçesi Demirci Mahallesi’nde de hissedilmiş ve birçok ev hasar görmüştü. Bölgede artçı depremlerin devam ettiğinden dolayı korkudan evlerine giremediklerini belirten Demirci Mahallesi sakinleri AFAD tarafından kendilerine çadır verilmediğini ve dışarda sabahladıklarını anlatmışlardı. Mahallelinin çadır ihtiyacının karşılandığını belirten Emirgazi Belediye Başkanı Nurişen Koçak “Dün AFAD il müdürümüzle görüştük. Vatandaşlarımızın çadır ihticıyanı karşıladık” dedi.
Emirgazi’de depremzedelerin çadır ihtiyacı karşılandı

Geçtiğimiz pazartesi akşamı Niğde'nin Bor ilçesinde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremin etkisi sürüyor.

Konya, Aksaray ve Adana'nın bazı ilçelerinde de hissedilen depremin ardından dün akşam Konya’nın Emirgazi ilçesinde 4.0 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Hem artçı sarsıntılar hem de Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerinin uyarılarından dolayı evlerine giremeyen vatandaşlar AFAD'ın kendilerine çadır vermediğinden dolayı dışarda sabahladıklarını anlatmışlardı.

“ÇADIR İHTİYACI KARŞILANDI”

Konuya ilişkin AFAD Konya Bölge Müdürü Yıldız Tosun’la görüştüklerini belirten Emirgazi Belediye Başkanı Nurişen Koçak, depremzedelerin çadır ihtiyacının karşılandığını belirtti.

“ÇEVRE BELEDİYELER DE DESTEK VERDİ”

Çevre belediyelerden de mahalleliye çadır desteğinde bulunulduğunu aktaran Nurişen Koçak şunları ifade etti; “ Geçtiğimiz Pazartesi akşamı Niğde Bor ilçesinde meydana gelen depremden Demirci mahallemiz de etkilendi. Depremin ardından bölgede yaptığımız incelemeler sonucu birçok evin hasar gördüğünü tespit ettik. AFAD ekipleri de bölgede yaptıkları incelemeler doğrultusunda 5 evde ciddi hasar tespiti yapıldığını belirtti. Dün yine ilçemizde 4.0 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Şu an bölgemizde artçı depremler meydana geldiği için vatandaşlarımız korkudan evlerine giremiyor. Bu sebeple çadır ihtiyacı doğdu. Biz küçük bir belediye olduğumuzdan dolayı elimizde bulunan 4 çadırı vatandaşlarımız için kurduk ve yeni çadır siparişi verdik. Vatandaşlarımızın daha çok çadıra ihtiyacı olduğunun ortaya çıkmasının ardından dün AFAD Müdürümüz Yıldız Tosun ile bir görüşme gerçekleştirdik. Şu an bölgede AFAD tarafından vatandaşlarımızın çadır ihtiyacı karşılanıyor. Bunun yanında Ereğli Belediyemiz gönderdiği çadırlarla destek verdi. Şu an için vatandaşlarımızın çadır ihtiyacı karşılandı”

YORUM YAZIN