Eski CHP'li Başkan Yardımcısı hakkında 24 yıl hapis istemi! Cinsel saldırı suçundan tutuklanmıştı

Cinsel saldırı suçundan tutuklanan eski CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz hakkında 24,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
Eski CHP'li Başkan Yardımcısı hakkında 24 yıl hapis istemi! Cinsel saldırı suçundan tutuklanmıştı

insel saldırı suçundan tutuklanan CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı için istenen ceza belli oldu. CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz'ün 24,5 yıla kadar hapsi isteniyor...

Ne olmuştu?

İstanbul Maltepe'de CHP ilçe başkan yardımcısı U.K., (40)'nin 20 yaşında bir kadını zorla bir restorana kapatıp taciz ettiği gerekçesiyle tutuklandı. Konuyla ilgili gözaltına alınan K.K'nın tutuklanarak cezaevin gönderildiği ifade edildi.

Tutuklama işleminin İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından 23 Kasım günü "Nitelikli cinsel saldırı" suçlaması kapsamında gerçekleştirildiği öğrenildi. Şüphelinin Maltepe Kapalı Cezaevi'ne konulduğu kaydedildi.

Taciz olayının patlak vermesinin ardından olayın üzerini örtmek için bazı kişilerin devreye girdiği ve genç kadın ile ailesiyle görüşülmeye çalışıldığı ileri sürüldü. Yaşananlara ilişkin CHP il ve ilçe yöneticileri ile CHP kadın kollarının ilçe yöneticilerinin sessiz kalmasını trajedi olarak nitelendirildi.

Barış Yarkadaş'tan tepki

Barış Yarkadaş, "tarihe not düşmek için yazıyorum" diyerek şunları söylemişti:

Tarihe not düşmek için yazıyorum: CHP Maltepe İlçe Yönetim Kurulu Üyesi U.K'nin karıştığı cinsel saldırı olayına sessiz kalamam. Cezaevine atılan U.K, insanlık dışı bir suç işlemiş ve partimizin değerlerine leke sürmüştür. Derhal partiden atılmalıdır. Mağdurun ifadesi ortadadır.

YORUM YAZIN