İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu'dan korona virüs açıklaması

Konya’da Korona Virüs vakaları hızla artıyor
İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu'dan korona virüs açıklaması

İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, “Korona’ya dur demenin vakti geldi geçiyor, yarın çok geç kalacağız”

 
Konya’da son zamanlarda hızla artan Korona Virüs vakalarıyla ilgili açıklama yapan İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, “ Dur demenin vakti geldi, geçiyor. Yarın çok geç kalacağız” dedi.

 Konya’da artan Korona Virüs vakaları, İYİ Parti İl Başkanı Gökhan Tozoğlu’nu endişelendirdi. Tozoğlu, hemşehrilerinin rehavete kapılmaması, Kurban Bayramı sonrası il dışından gelenlerin çok daha dikkatli olması gerektiğine dikkat çekti. Önlemlerin elden bırakılmaması gerektiğini belirten İYİ Parti İl Başkanı Tozoğlu, “Vatandaşlarımız Kurban Bayramı’yla gelen rahatlıktan bir an önce kurtulmalı. Vakalar çok yüksek bir hızda artıyor. İl Sağlık Müdürümüz’ün yaptığı bir açıklama var. ‘Bu hızla giderse bir şehir hastanesi daha yeterli olmaz.’ Bu çok önemli ve dikkat çeken bir açıklama. Konya olarak rehavete kapılmamamız ve önlemleri elden bırakmamamız gerekiyor. Bayram vesilesi ile il dışına çıkan hemşehrilerimizse ekstra önlemler almalı. Eğer şimdi bu yayılışa dur diyemezsek yarın çok geç kalacağız. Benim hemşehrilerimden ricam bir an önce önlemlere dikkat etmeleri yönünde” dedi.

 Karantinaya alınan mahallelerin ve düğünlerde meydana gelen vaka yayılmalarına da vurgu yapan Tozoğlu, “Görüyoruz duyuyoruz. Lütfen sokaklarda, toplu alanlarda sosyal mesafeye dikkat edelim. Maskemizi çıkarmayalım. Özellikle düğünlerde yayılmaların olduğu konusunda haberler okuyoruz.  Karantinaya alınan mahallelerimiz var. Bu dönemi en güzel şekilde atlatmak için kararlara uymamız şart. Biz Konyalılar olarak, yüzlerce yıllık bir medeniyet şehrinin mensupları olarak bunu başarabiliriz” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Sayfa yükleniyor... 8 Saniye kaldı.